164
21 shares, 164 points

Porsche реши да ја прекине соработката со тенисерската ѕвезда Марија Шарапова по позитивниот допинг-тест. Русинката лани заработе десетици милиони евра главно од спонзорските договори.

По позитивниот допинг-тест на тенисерката Марија Шарапова, спортската марка од Штутгарт ја стави во мирување соработката со тенисерската ѕвезда, којашто досега масовно се појавуваше во рекламите и на настаните на Porsche. Тестовите на „Австралија Опен“ докажаа присуство на мелдониум кај руската тенисерка, кој од годинава се наоѓа на листата на забранети средства на агенцијата за антидопинг.

Производителот на спортска облека Nike исто така го раскина договорот со 28-годишната спортистка, додека марката часовници Tag Heuer не ѝ го продолжи договорот што истече на завршетокот од минатата година. Шарапова лани заработила 29,5 милиони долари, првенствено од спонзорски договори.

porsche sharapova (1)


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

164
21 shares, 164 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743