за

Пред славата: Кога Роберт Де Ниро снимаше реклами за коли…

Пред да се прослават, големите актери добивале не толку големи улоги. Роберт Де Ниро, на пример, во 1970 година ја сними оваа реклама за AMC Ambassador.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

По дебаклот на Tesla: Колку е безбеден електричниот Volkswagen Up?

Возачи почетници во Африка се учат на Монополи