• Test Skoda Scala 1.0 TSI 115 Ambition

  Тест: Skoda Scala 1.0 TSI 115 Ambition

  Квартетот нови модели во компакт класата е целосен со пристигањето на Skoda Scala. Taa застанува рамноправно до неговото височество Golf и ја надминува резервата што...

 • Kia Ceed 1.0 T-GDi test

  Тест: Kia Ceed 1.0 T-GDi Vision

  Секој модел што остава посилен печат во компакт класата, поседува имиџ по кого што го препознава целата атомобилска сцена. Golf, на пример, во многу работи...

 • Mercedes GLE 400 d test

  Mercedes GLE или автомобилот што е подобар од реалноста

  Во светот на секој пасиониран возач и секоја страсна возачка постојат автомобили што им предизвикале суштински промени во нивната перцепција. Фиќото, на пример, наспроти поширокото...

 • Toyota Corolla 2019 Hybrid Sedan test

  Тест: Toyota Corolla 1.8 Hybrid Executive Plus

  Класичната каросериска форма на Toyota Corolla првпат е достапна со хибриден погон. Тоа отвора нов круг купувачи за погонот со две срца на нашиот пазар,...

 • Jaguar E-Pace D180 test

  Тест: Jaguar E-Pace D180 AWD Base

  СУВ-моделот од компактната класа се покажува како одличен влез во марката што светот ја помни најмногу по брзите купеа и по спортските лимузини. Дивата мачка...

 • Suzuki Vitara 1.0 Test

  Тест: Suzuki Vitara 1.0 Turbo GL Plus

  Suzuki Vitara е автомобил точно по мера. Габарити на каросерија и багажник точно по мера, опрема и штедливост исто така, цена по мера. Компактниот СУВ...

 • Volkswagen T-Roc test

  Тест: Volkswagen T-Roc 1.6 TDI

  Во ерата на кросоверите и СУВ изведбите, Volkswagen T-Roc настапува како да е автомобил што отсекогаш бил дел од уличната слика. Причината за тоа е Golf,...

 • Lexus ES 300h Test 018_1

  Тест: Lexus ES 300h Luxury

  Lexus ES првпат се појавува во понудата на престижната марка на европскиот пазар. Кога помисливме дека околу марката е познато сé и дека сé ќе...

 • Toyota Corolla 12T test automedia

  Тест: Toyota Corolla 1.2 Turbo Executive

  Кога некој автомобил ги погодува емоциите, велиме дека вози исто како што изгледа. За Toyota Corolla важи слично. Таа долго време изгледаше исто како што...

 • Suzuki Jimny 1.5 GL Test AutomediaMK

  Тест: Suzuki Jimny 1.5 GL

  Suzuki Jimny е еден од оние автомобили чијшто пазарен успех ниту во најмала рака не зависи од критиките што ќе ги добие на стручните тестови....