за

Автотест на ADAC: Како функционираат системите за асистенција во Volkswagen Passat

Носителот на титулата на автомобил за 2015 година покрај традиционалните вредности, додава и нови стандарди на безбедност и комфор во возењето, благодарение на многубројните системи за асистенција. Експертите на германскиот клуб ADAC во ова видео ги објаснуваат и оценуваат системите за асистенција во новиот Volkswagen Passat, почнувајќи од радарски темпомат што самостојно го сопира возилото кога пред него има побавно возило, до систем за самостојно паркирање со приколка.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

За вкусови не се расправа, но… Кога дизајнерите имаат лош ден

Авто-тест на ADAC: Mazda 2 Skyactiv-G 90 Exclusive Line