за

TAG Heuer Connected: Паметен часовник со ретро скринсејвер

Специјалистот за мерење време TAG Heuer го претстави паметниот часовник што светот го очекуваше со нетрпение. Скринсејверот со изглед на класичен часовник е во знак на долгата традиција на производителот.

Паметниот часовник на TAG Heuer го следи дизајнот на класичниот модел Carrera, но различно од очекувањата, името нема да се продава на пазарот под името Carrera Wearable 01, туку како Connected. Кога не се користат паметните функции, часовникот прикажува изглед на класичен часовник, со што производителот се повикува на својата долга традиција во браншата. Часовникот работи на Android Wear, користи процесор од 1,6 GHz од Intel и располага со вообичаените функции кај паметните часовници, почнувајќи од фитнес-трекер до прегледник на вести. Целна група се мажи што сакаат да го прикажат својот статус, покрај цената на часовникот од 1.500 долари, но имаат и силни раце, не поради тежината од 53 грами, туку поради дебелината од 12,8 сантиметри и пречникот од 46,2 милиметри.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Range Rover Evoque Convertible: Кабриолет за сите годишни времиња

Euro NCAP ќе тестира и системи за препознавање пешаци