за

Пикапот на Mitsubishi може да има и сопствен шатор

Пикапот на Mitsubishi доби сопствен шатор
Пикапот на Mitsubishi доби сопствен шатор

Во време кога се заминува на летен одмор и во време кога некои пак избираат да се издвојат од метежот поради корона, производителите на опрема за кампување се најактивни. Посебно за пикапи како Mitsubishi L200 е изработен шатор што едноставно се поставува врз возилото.

Во понудата од прибор на Mitsubishi имаме сретнато најразлични практични изуми и решенија за кои многумина претходно не знаеле дека им недостигаат. Јапонската марка останува доследна на традицијата и нуди шатор за пикап.

Оваа суштинска опрема за кампување е производ на Gentle Tent, а моделот се нарекува GT Pick-up. Со помош на електрична пумпа за воздух што се приклучува на 12-волтната мрежа на возилото, едно лице може самостојно да го постави шаторот. Неговата тежина е 27 килограми, а кога не се користи, шаторот е педантно скапуван во кутија на покривот.

Кога ќе се отвори, шаторот нуди простор за спиење со површина од 140 на 220 сантиметри на покривот. На тоа следи и слободен простор во товарната платформа, каде човек може да се движи нормално исправено.

Тоа што на прозорците се поставени заштитни мрежи од комарци и изведени се отвори за проветрување, ја навестува и цената на шаторот од прочуениот материјал Тенкејт: Околу 3.500 евра.

New item by Automedia MK / Google Photos

>>> Тест: Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 Intense 2WD

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Toyota GR Supra

Toyota Supra ќе добие мотор од BMW M3?

Пример од Берлин - Ограничувањето на 30 kmh ја смалува загаденоста

Германски градови со почист воздух поради намалениот сообраќај