за

Макпетрол ја обнови бензинската станица на влезот во Прилеп

Макпетрол ја обнови бензинската станица на влезот во Прилеп
Макпетрол ја обнови бензинската станица на влезот во Прилеп

Инвестицискиот циклус на Макпетрол продолжува. Бензинската станица на влезот во Прилеп е реновирана и модернизирана.

Најголемиот дистрибутер на горива во државата, Макпетрол, постојано инвестира во обнова на своите бензински станици, како и изградба на нови, со цел подобрување и осовременување на својата мрежа на услужни објекти.

Анализирајќи ги потребите на потрошувачите, својот инвестициски циклус компанијата го продолжи со реновирање на постојната бензинска станица на влезот во градот Прилеп. Станицата сега доби современ и функционален изглед, при тоа задоволувајќи ги највисоките пропишани технички и безбедносни нормативи. Достапност кон квалитетните производи и услуги потрошувачите имаат во текот на 24 часа, секој ден во неделата.

Вкупната инвестиција за реконструкција на оваа бензинска станица изнесува над 80 милиони денари. На бензинската станица се достапни сите квалитетни горива од фамилијата ULTRA на „Макпетрол“, вклучувајќи ги метанското гориво и течниот нафтен гас за возила, а во продажниот објект на бензинската станица на потрошувачите им стои на располагање широк избор на производи од дополнителниот асортиман.

View this post on Instagram

Реновирана и модернизирана бензинската станица на влезот во градот Прилеп. „Макпетрол“ АД, најголемиот дистрибутер на горива во државата, постојано инвестира во обнова на своите бензински станици како и изградба на нови, со цел подобрување и осовременување на својата мрежа на услужни објекти. Анализирајќи ги потребите на потрошувачите, својот инвестициски циклус компанијата го продолжи со реновирање на постојната бензинска станица на влезот во градот Прилеп. Станицата сега доби современ и функционален изглед, при тоа задоволувајќи ги највисоките пропишани технички и безбедносни нормативи. Достапност кон квалитетните производи и услуги потрошувачите имаат во текот на 24 часа, секој ден во неделата. Вкупната инвестиција за реконструкција на оваа бензинска станица изнесува над 80 милиони денари. На бензинската станица се достапни сите квалитетни горива од фамилијата ULTRA на „Макпетрол“, вклучувајќи ги метанското гориво и течниот нафтен гас за возила, а во продажниот објект на бензинската станица на потрошувачите им стои на располагање широк избор на производи од дополнителниот асортиман. Со почит, „Макпетрол“ АД

A post shared by Makpetrol Ultra (@makpetrol.ultra) on

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Kia Sorento има ретровизори“ во таблата со инструменти Kia Blind Spot View Monitor

Kia Sorento има „ретровизори“ во таблата со инструменти

Volkswagen вложува 450 мио € во фабрика за батерии

Volkswagen вложува 450 мио. € во фабрика за батерии