166
21 shares, 166 points

Hyundai е официјален автомобилски партнер на светското младинско првенство во фудбал У-20, коешто се одржува во Полска. Првенството почнува во четврток и трае до 15-ти јуни.

За претставниците на ФИФА и на полската фудбалска федерација се испорачани 112 возила Santa Fe, Tucson, Kona, i20 и други модели на марката. Возилата ќе се користат во рамките на јуниорските турнири, кои се одржуваат на шест локации.

Воведниот меч и финалето ќе се одржат на стадионот на третолигашот Виѓев Лоџ со место за 18.000 гледачи. На турнирот што се одржува на секои две години учествуваат вкупно 24 национални репрезентации.

Hyundai развива паметен филтер за кабина

Хибридот на Hyundai налето стартува во освежено издание

Четириметарски СУВ од Hyundai за САД и Азија


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

166
21 shares, 166 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *