150
20 shares, 150 points

Двете музички ѕвезди се појавуваат во новиот рекламен спот за врвните моделски изведби на Fiat 500, со коишто Италијанците ја прославуваат 120-годишнината на својата марка.

Синглот „Just One Lifetime“ од албумот 44/876 на Стинг и Шеги, кој е одликуван и со Греми награда, се слуша во заднината во новиот рекламен спот за Fiat 500 Star и Fiat 500 Rockstar. Тоа се двете врвни изведби во обновената моделска гама на Fiat 500, во чест на одбележувањето на 120-годишнината на марката од Торино.

Во рекламата се појавува младата убавица од првата реклама за славеничката серија на Fiat 500, која по седнувањето во возилото ја избира песната на Стинг и Шеги на Apple CarPlay од музичкиот каталог на Apple Music. Тоа е огромна музичка база со повеќе од 50 милиони песни, без реклами и со врвен квалитет. Купувачите на Fiat 500 Star или на спортскиот Rockstar добиваат шестмесечно бесплатно користење на оваа услуга.

Понатаму во спотот се нагласуваат предностите на дисплејот од 7 инчи и на системот Uconnect кој подржува Apple CarPlay и Android Auto. Спотот е снимен на улиците на Барселона.

Синглот „Just one lifetime“ на Стинг и Шеги е дел од плејлистата „120 години песни“ на AppleMusic, во чест на 120-годишнината на Fiat. На листата се наоѓаат и неколку песни што биле дел од претходните реклами на Fiat, како „Freedom“ од Фарел Вилијамс или „Dynamite“ од Ники Блиц.

Fiat во Италија плаќа до 6.000 евра за стар автомобил

Fiat ќе плати стотици милиони евра на Tesla за „нула“ CO2

Fiat 500X продолжува со продажба на пазарот во САД


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

150
20 shares, 150 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *