за

Ново видео за Ford Focus RS: Останува неизвесност околу престолот?

Ford објави ново видео во коешто Focus RS ги прикажува на дело своите способности. Покрај погон на сите тркала што има единствена цел да го направи возењето побрзо, мотор од генерацијата Ecoboost со преку 320 КС и подвозје развиено од луѓе што се разбираат во трки, па уште и беспрекорна традиција на значката RS, има ли уште прашања околу тоа кој е најдобриот спортски компакт во моментов?

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најславните цитати на Џереми Кларксон: „Само Хитлер изгледал добро во кабриолет“

Škoda ги објави чешките цени за Superb: Старт од 22.000 евра