за

Суперблондинката со брзите коли возеше ID. Buggy во Калифорнија

Supercarblondie ID Buggy California
Supercarblondie ID Buggy California

Новата изведба на Баги беше сензација пролетоска во Женева, а не е ништо помалку од тоа и сега во Калифорнија. Привлекувањето внимание секако е заслуга и на Александра, познатата Суперкарблонди, којашто има извозено повеќе скапи автомобили од којa било дама на планетава.

Алекс Хирши е дефинитивно најпознатата дама зад воланот во последниве години. Кој не ја познава под тоа име, сигурно ја знае како Суперкарблонди. Убавицата со вечна насмевка имаше тест возење на електричниот ID. Buggy во Калифорнија. Коментарот по тоа искуство: „Ветрот ти ги вее косите, слушаш сé околу себе и чувствуваш дека си надвор. Тоа е многу кул.“

Родената Австралијка на свои 33 години, со седум милиони следбеници на фејсбук, 3,7 милиони на инстаграм и 1,7 милион на јутјуб, очигледно се разбира од автомобили, но и умее да ужива во нив: „Омилен звук ми се брановите. Нив можеш да ги чуеш самоако седиш во сосем безчуен автомобил. Затоа има смисла, кога си во природа, да ја слушаш природата, а не моторот. Тоа совршено одговара едно со друго.“

New photo by Automedia MK / Google Photos

Volkswagen пристигна во Калифорнија со ID Buggy за да биде присутен на прочуената автомобилска недела во Монтереј. Во рамките на овој светски настан се одржуваат премиери на нови модели, се изложуваат најретките и најскаптие олдтајмери, некои од нив добиваат и нови сопственици.

New photo by Automedia MK / Google Photos

Багито од втората декада на новиот милениум ја користи платформата MEB на Volkswagen, истата со којашто ќе има премиера ID.3 во септември, како и цела низа електрични модели од сите класи и марки на концернот во иднина. Школката лесно се одвојува од платформата. Германците го нудат MEB и на други производители, за тие да изработат сопствено електрично возило врз таа основа.

ID Buggy уште е концептно возило, но присутните во Монтереј ценат дека возилото е веќе зрело за продажба. Двојка од Франција со прашање до Алекс: „A, каде го купивте автомобилот?“

New photo by Automedia MK / Google Photos

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Skoda Scala продажба рекордна

Scala првпат во продажни резултати и веќе рекорд за Skoda

reklama vw e-golf britanija

Реклама за Volkswagen во Британија забранета зашто мажите се мажи, а жените жени