за

Suzuki ги откри контурите на идниот теренец

Јапонскиот специјалист за малечки возила и погон на сите тркала ќе го претстави концептниот автомобил iV-4 на салонот во Франкфурт. Целиот штанд на Suzuki ќе биде во знакот на овој концепт, кој што го најавува изгледот на идните теренски модели на марката.

Концептниот автомобил е развиен под максимата „Зграбчи го твоето поле“, возилото ги отелотворува типичната робусност и масивност на спортските теренци. Покрај препознатливите дизајнерски белези на спортските теренци на Suzuki, како што се заоблената хауба и петтелната маска, дизајнот како целина соодветствува на барањата за модерен и иновативен спортски теренец и на тој начин се вклупува во понудата на теренски модели на марката.

Suzuki_iV-4_Concept_teaser_2

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mitsubishi ASX ќе се произведува и во Бразил

Версај се префрли на батерии