за

Seat вози за фестивалот Браќа Манаки

Гостите на најстариот фестивал на филмска камера ќе ги користат возилата на Seat за време на одржувањето на традиционалната манифестација во Битола.

Филмските творци, омилениот шпански кинематографер Хосе Луис Алкаин, првата жена кинематографер Ањес Годар, како и врвните светски сценаристи, продуценти и режисери ќе пристигнат на црвениот тепих со новиот Seat Leon и ќе имаат можност да уживаат во волшебството на најстариот фестивал на филмска камера.

За Seat како бренд со младешки дух кој е во постојана потрага по нов начин на давање живот на технологијата, преку комбинацијата на инженерство и уживање, претставува огромно задоволство да го поддржува „Браќа Манаки” и да даде придонес на македонскиот филм и афирмација на филмската уметност во нашата земја.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

По хибридите: Автомобилот на вода на Toyota

Електричниот Golf ќе се продава и во САД