за

Honda го има вистинскиот концепт за растечките пазари

Производителите се натпреваруваат кој ќе го понуди најдобриот концепт на автомобил за индискиот пазар. Таму има голема иднина, Honda веќе одамна е присутна на пазарот.

Honda одржа премиера на концептниот автомобил Vision XS-1 на салонот на автомобили во Индија. Раководејќи се според концептот М/М (максимум за човекот, минимум за машината) на Honda, креативната студија обединува спортска каросерија и просторна кабина во компактна каросерија.

Со концептот Vision XS-1, јапонската марка покажува дека е способна да понуди иновативен каросериски пристап во развој на возило што е наменето за растечките пазари во светот, вклучувајќи ја Индија како еден од најважните меѓу нив. Клучни обележја на Honda Vision XS-1 се трите реда седишта во компактната каросерија и лизгачките странични врати, единечни на секоја страна на возилото.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Hyundai Xcent: И малечко да е – лимузина да е

Kia GT4 Stinger ќе почека подолго: Прва е на ред Kia GT