за ,

Volkswagen e-Up: Струја за секој ден – бензин за патување

6. VW E-UP, продадени примероци 1,654 (-39.4%)

Сопствениците на е-Up имаат можност нивниот електричен автомобил да го заменат со обичен за патување на подолги растојанија. Може да се избере кој било модел на VW, бесплатно.

Volkswagen го решава најголемиот проблем на електричните автомобили со многу едноставна идеја. За патување на подолги растојанија, на пример на годишен одмор, исто како и за превоз на покрупни предмети, сопствениците на електричниот Up можат да го заменат својот автомобил со кој било друг модел со обичен погон од моделската понуда на Volkswagen. Единствен услов е дилерот на Volkswagen да е регистриран член на мрежата за изнајмување возила Euromobil и да е партнер за електричните автомобили на Volkswagen.

Услугата е достапна во првите три години по купувањето на Volkswagen e-Up во период од вкупно 30 денови, вклучувајќи бонус километража. Идејата за прв пат ја искористи BMW, исто така за нивниот електричен автомобил i. Во деновите за одмор, сопственикот бесплатно добива како замена BMW X5.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Macan: Малиот тигар на Porsche

Најгрдиот автомобил на салонот во Лос Анџелес