за

Tata Nano: Тјунинг на најевтиниот автомобил во светот со 233 КС

Најевтиниот автомобил во светот стана највтиниот суперавтомобил. Фото: indianautosblog.com

Индискиот тркачки тим JA Motosport направи радикален тјунинг на евтиниот Tata Nano и го претвори во малечка тркачка ракета со 233 КС и крајна брзина од преку 200 km/h.

Најевтиниот автомобил на светот стана најевтиниот суперавтомобил. Индискиот тркачки тим JA Motorsport му се пушти на Tata Nano, комплетно го соголе ентериерот, ја замени механиката и го снабди со аеродинамичен кит што ќе го држи на земја. Резултатот е тркачки автомобил со јајцевиден изглед и 233 КС.

Фото: indianautosblog.com
Фото: indianautosblog.com

Стандардниот Tata Nano е микроавтомобил со четири седишта, когошто индискиот производител Tata Motors го пушти во продажба во 2009 година, по цена од 100.000 индиски рупии, односно околу 1.500 евра. Со тоа, Nano е најевтиниот автомобил во светот. За таа цена сепак мораше да се жртвуваат вообичаените ставки во „нормалните“ автомобили, акко сервоуправување, АВЅ и воздишни перници.

Фото: indianautosblog.com
Фото: indianautosblog.com

Домашниот автомобил сепак се покажа како голем предизвик за JA Motorsport. Индиските тркачи му вградија на Nano кокпит од карбон, тркачки кади од Recaro и волан со рамно дно. Задната клупа заврши во отпад, а на нејзиното место се најде „навиен“ мотор од 1,3 литар, во замена за стандардниот двоцилиндарец од 0,6 литар и 35 КС. Дополнително олеснет од стандардните 635 килограми, овој Super Nano постигнува преку 200 km/h.

Фото: indianautosblog.com
Фото: indianautosblog.com

Фабричките барабан сопирачки немаат шанси со оваа моќност, па затоа и тие се заменети со дискови, а комплетно е преработено и водењето на тркалата. Како што е ред во секој тркачки автомобил, во кабината е вграден и заштитен кафез. Врската меѓу моторот и слик гумите се постигнува преку секвенцијален менувач со шест степени и со рачки зад воланот. Приказната не завршува. Автомобилот ќе биде подготвен да се појави на тркачката патека веќе во следната година.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Honda NSX пристига како ѕвезда на салонот во Детроит

Овие автомобилски јубилеи ни претстојат во 2015 година