за

Mercedes ја започнува кампањата за новиот GLA

Mercedes ја започнува камањата за новиот GLA
Mercedes ја започнува камањата за новиот GLA

Во рекламите за новиот Mercedes GLA ги нема клишеата што се вообичаени кога пристигаат новите СУВ-модели, од типот на планинарење, совладување пречки или авантура во дивината. Штутгарт ја започнува кампањата за новата генерација на GLA, под мотото „Замислена за дивината. Создадена за Вас.“

На хумористичен начин, рекламите за новиот Mercedes GLA си поигруваат со фактот дека новиот модел ќе се снајде во сите теренски предизвици и авантури, но никој не сака да го искористи тој потенцијал. Спотовите во траење од 20 и 30 секунди прикажуваат ликови од градот, кои релаксирано пристигаат на далечни места и решаваат сами да ги тестираат своите способности, место да ги проверуваат способностите на автомобилот.

Но, овие градски ликови не се навикнати на тие предизвици. Или морската вода им е престудена или соочувањето со големиот ној ги престрашува. Тие решаваат со својот GLA да се вратат во „својата“ средина, а тоа е градот. Овие забавни „Reality Checks“ се шармантно и искрено обраќање до целната група на новиот СУВ со сребрена ѕвезда, со многу хумор и со многу само-иронија.

Мак АутоСтар веќе го објави комплетниот ценовник за новиот Mercedes GLA

Изведба
Мотор ccm
КС
Цена во евра

GLA 180

1332

136

36990

GLA 200

1332

163

38890

GLA 250

1991

224

45000

GLA 250 4Matic

1991

224

47990

GLA 35 AMG 4Matic+

1991

306

59990

GLA 45 AMG 4Matic+

1991

387

69990

GLA 45s AMG 4Matic+

1991

421

76990

GLA 180 d

1461

116

37990

GLA 200 d

1950

150

40000

GLA 200 d 4M

1950

150

42980

GLA 220 d

1950

190

43990

GLA 220 d 4M

1950

190

46990

Mercedes GLA почнува со продажба, старт од 37.000 евра

mercedes amg gla 45
Mercedes-AMG GLA 45

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Порано автомобилите беа многу поиздржливи

Порано автомобилите беа многу поиздржливи?

Бизнисот на Nvidia расте повторно, овојпат не од автомобилите

Бизнисот на Nvidia со голем пораст, овојпат не е од автомобилите