за

Кој може да одолее на спортски обувки од AMG

Santoni for AMG спортски обувки
Santoni for AMG спортски обувки

Луксузот може да биде во најразлични форми. Тоа секако дека важи и за спортските обувки. Mercedes-AMG заедно со Santoni создаде нова колекција обувки, достапни во бутиците на престижната италијанска марка и за онлајн-нарачка.

Дизајн за сите времиња, избрани материјали и врвен квалитет. Двете марки во оваа соработка, Mercedes-AMG и Santoni, ценат дека заеднички ги поседуваат овие својства. Santoni е италијанска марка луксузни обувки и долгогодишен партнер на производителот на автомобили од Штутгарт. Ново поглавје на соработката е ексклузивната колекција спортски обувки „Santoni for AMG“. На социјалните мрежи веќе стартуваше кампања под обележувачот #neverstandstill. Колекцијата се состои од дамски и машки обувки, достапна во бутиците на Santoni, како и онлајн на www.santoniforamg.com.

Овие партнери по луксуз ја замислиле колекцијата за модерна целна група, што негува посебен животен стил, а обувките се создадени со цел да бидат совршен придружник на љубителите на AMG во секојдневието.

Mercedes-AMG како марка не се однесува само на возните перформанси, туку и отелотворува точно одреден животен стил.

Тобијас Моерс, шеф на Mercedes-AMG GmbH

Црвената боја е клучен визуелен елемент во стилскиот израз на AMG, којашто доаѓа до уште поголем контраст во темната средина на моделите на спортската подмарка на Mercedes. Тоа може да го потврдат возачите и љубителите кои имаат „свежа“ слика за возилата. Овој принцип во основа се следи и кај обувките од соработката со Santoni.

Цените на „Santoni for AMG“: Меѓу 450 и 500 евра.

New item by Automedia MK / Google Photos
New item by Automedia MK / Google Photos
New item by Automedia MK / Google Photos

https://www.instagram.com/p/B3e_Hglortj/

https://www.instagram.com/p/B3cZB1rj2Yt/

 

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

bmw i3 prodazba prv kvartal

Батериите за електрични автомобили за две години поевтинеле за третина

Lamborghini Huracan Evo

Volkswagen се откажува од Lamborghini?