за

Corvette доаѓа да ги мами погледите по европските патишта

Љубителите на спортската марка во Германија, Швајцарија, Франција и Холандија во следните два месеца ќе ги среќаваат двата примерока од Corvette кои се пуштени на тестирање низ Европа.

Техничките експерти на Chevrolet во текот на летото ќе ги изведуваат завршните тестирања на новиот Corvette Stingray на европските патишта. Откако возилата ќе ги претрпат неопходните модификации на тестните прототипи според различните услови на европските патишта и за стилот на возење на Европејците, Stingray ќе се најде во продажните салони на марката кон крајот на 2013 година.

Задолжен за тестирањето е Патрик Херман, менаџер за техника во Chevrolet Europe. Техничкиот експерт ќе ги објавува своите впечатоци, како и фотографиите и видеата од тестирањето на Facebook, Twitter, Youtube и Instagram, под ознаката #C7experience. Процедурата на тестирање е дел од стандардната програма за контрола на квалитетот на General Motors, која што се изведува за секој нов модел на Chevrolet ред почетокот на продажбата на европскиот пазар.

https://www.facebook.com/ChevroletEurope

http://www.youtube.com/ChevroletInEurope

http://instagram.com/chevroleteurope

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Зошто банкротираше Детроит, градот на автомобилите?

Шефот на Mercedes си купи акции за еден милион евра во сопствената фирма