за

186 возачи спасени од казна поради грешка на белгиската полиција

Поради грешка на белгиските полицајци 186 возачи ќе минат неказнето за пребрзо возење. Сите овие возачи биле фатени на радар, но службениците напишале погрешна улица.

Полицијата го следела сообраќајот на делница што води кон автопатот, но при подготовката направила грешка во извештаите, наведувајќи го името на соседната улица. Сите прекршители во сообраќајот сега ќе добијат писмо во кое што ќе бидат известени дека казната им е поништена. Меѓу брзите возачи имало и таков што на пат со дозволени 50 километри на час летал со брзина од дури 104 километри на час.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Dacia ја спаси продажбата на Renault

Нови проблеми за чудесниот електричен автомобил Tesla