за

Четири минути излегување од паркинг: Од готово вересија

Овие тесни паркиралишта секогаш ни предизвикуваат проблеми. Вредни минути се губат додека човек излезе од нив. Вештината на возење вооошто не се доведува во прашање. Доказ за тоа е девојкава со сина Opel Corsa.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Нова серија краш тестови: Добро за патниците, лошо за пешаците

Daimler ќе претставува нов модел на секои три месеци