за

Сите новитети на салонот во Франкфурт

На 12-ти септември салонот во Франкфурт ќе ги отвори вратите за посетителите. Се очекуваат близу 160 премиери, но не се исклучени и големи изненадувања.

Од 12-ти септември Франкфурт повторно ќе биде домаќин на најзначајниот салон на автомобили во светот. Најавени се близу 160 премиери. Впечатокот е дека во оваа година салонот повеќе ќе мине под знакот на еволуцијата отколку на револуцијата. На штандовите на повеќето производители ќе бидат претставени освежените моделски годишта и новите каросериски изведби.

Концептните автомобили и студиите нема да недостигаат ниту во оваа година, но мал дел од нив ќе доживеат реализација во сериско производство. Тоа што јасно се распознава е трендот на електрификацијата, без разлика дали се работи за хибриден погон или за чист погон на струја. Секако дека не е исклучено дека во Франкфурт ќе има и повеќе изненадувања.

Во галеријата Ви ги прикажуваме најзначајните новитети на салонот.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Третото лице на Renault Megane

Suzuki iV-4: Серискиот модел ќе стартува во 2015 година