за

Рингишпил за чувство како во идниот BMW i

BMW i креираше уметничка инсталација за саемот на дизајнерски мебел во Милано, во соработка со ѕвездите Ронан и Ерван Бурулек. Инсталацијата Quiet Motion е инспирирана од новата подмарка BMW i, односно оди на лесна градба, многу светлина, природни материјали и ново чувство. Резултатот е еден вид на рингишпил, кој се врти бавно и безшумно, односно во дел потсеќа на електричниот погон на идните модели i3 и i8 на BMW i.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Природната средина во автомобилот

Volvo менува петка за четворка