за

Правосмукалка во опремата на Honda Odyssey

Семејниот транспортер на Honda за американскиот пазар се добива со вградена правосмукалка. По ова е неизбежно прашањето, зошто досега никој не се сетил на тоа?

Освежувањето за новото моделско годиште донесе правосмукалка во опремата на семејниот транспортер Honda Odyssey. Влакна од миленичиња, кекси, песок, земја – без разлика за каква нечистотија се работи, Odyssey навреме ќе ја отстрани. Правосмукалката е вградена странично во багажникот, а цревото е доволно долго да дофати до секој агол во кабината. По гаснењето на моторот, правосмукалката може да се користи до осум минути.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Камионите на Volvo ќе возат на природен гас

Porsche Macan ќе чини 50 000 евра