за

Најдобар избор на користени возила во класата на малечките

Според податоците на познатото здружение за технички преглед TUV, овие десет модели имаат најмал процент на дефекти во класата на малечките возила.

На пазарот на користени возила има голем избор на модели од градската класа стари меѓу шест и десет години, кои чинат помалку од пет илјади евра. Но, некои модели во класата сепак се подобар избор од другите. Тоа најдобро се покажува во прецизната евиденција што ја води познатото германско здружение за технички преглед TUV. Според здружението, овие десет модели се најдобар избор во класата на малечките, стари повеќе од седум години.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

McLaren подготвува конкурент за Porsche 911 Turbo

Војската на САД ги подарува возилата од Авганистан