за

Како се произведуваат турбополначите

Видеото го прикажува сложениот производствен процес на делот без когошто повеќе не може да се замислат модерните мотори – турбополначот.

https://www.youtube.com/watch?v=0oXMH9sp7LM

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

500.000 километри без дефект во Opel Zafira

Кој заработува од нашите траги на интернет?