за

И Амбасадорот на САД на презентација на Trax во Задар

Колку се важни автомобилите се гледа најдобро од следново. На презентацијата за медиуми на новиот Chevrolet Trax во Задар присуствуваше и американскиот амбасадор во Хрватска, Кенет Мертен.

Високиот гостин беше поздравен од Виџај Ијер, шеф на одделот за комуникации на марката, кој воедно го запозна амбасадорот со програмата на презентацијата што ќе трае во следните шест недели на брегот на Далмација. Ијер му врачи на амбасадорот и златен примерок од неуништливата фудбалска топка, изум на Chevrolet.

„Почестени сме што Chevrolet ја одбра Хрватска и прекрасното крајбрежје на Задар, како дестинација за лансирање на нивниот последен споертски теренец“, изјави амбасадорот Мертен.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оттука доаѓаат резервните делови за Skoda

Гумите при купување да не се постари од 3 години