за

За сонот за Bentley да биде пореалистичен

Благородната британска марка се грижи нејзините клиенти во секое време да се чувствуваат возвишено. Bentley креираше колекција од домашен мебел, врвен и кралски, какви што се и неговите автомобили.

Како што возилата на Bentley оставаат посебен печат со изработката и со материјалите, така и мебелот од Bentley Home collection се разликува од тоа што обичните смртници го подразбираат под мебел. Ексклузивната колекција ги спојува елементите на традиционалниот и модерниот дизајн, нуди врвна функционалност и комфор, и ги предизвикува сите сетила со чувството на квалитет.

За цената не се зборува кога е во прашање Bentley. Во секој случај, мебелот е поскап од сé што досега се нудело на пазарот, но за утеха, сé уште е поевтин од автомобилите на марката. Парче мебел може да биде и мошне корисно, ако за ништо друго, тогаш барем за соништата за Bentley да бидат пореални во кревет со знакот на Bentley.

Гарнитури за седење Richmond

73189bm-5

Трпезариски маси Madeley & Kendal

73189bm-4

Комоди Sherbourne & Kingsbridge

73189bm-3

Кафе маса Harlow

73189bm-2

Кревет Canterbury

73189bm-1

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Dacia им продаде 300.000 возила на Германците

Заживува продажбата во Шпанија: 50.000 нови регистрации во септември