за

Другата страна на Honda: Интерактивно видео за новиот Civic Type R

Денес стартуваше интерактивниот филм со когошто Honda ја прикажува „другата страна“ на марката, пред долгоочекуваната премиера на новиот Civic Type R во следната година.

Honda е позната по храбрите инженерски решенија, напредната технологија и издржливоста. Но, постои и „друга страна“ на марката, којашто произлегува од тркачката традиција на Honda и од желбата за иновација, за што сведочи и оваа кампања.

Во текот на следното лето Honda ќе стартува со продажба на новиот Civic Type R, како најекстремен и најсилен модел со славната црвена буква „H“ во маската и воедно како отелотворение на другата страна на марката. Како што порачува триминутниот филм, Type R е алтер-его на дивото дете во Civic, кого купувачите го познаваат и му веруваат.

Филмот се состои од две различни приказни, едната снимена дење, другата ноќе. Дневната приказна прикажува татко што ја пречекува својата керќичка пред училиште во бел Civic и ја носи на изненадувачка забава. Наспроти тоа, ноќната приказна ја прикажува другата страна на таткото – таен полицаец во прогон на крадци на уметнички дела, во црвен Type R.

Воведната сцена на „Другата страна“ го прикажува дневниот Civic и како што напредува видеото, гледачот има можност интерактивно да учествува во натамошното прикажување на сцените, односно да се префрлува меѓу Civic и Type R, со притискање на копчето „R“ на тастатурата. Копче со оваа буква ќе има и во Type R, со кого возачот ќе може да активира екстремна програма за возење на тркачка патека, со посебно дотерување на подвозјето и на погонската спрега. За целиот филм посетете ја страницата www.hondatheotherside.com.

Honda Civic Type R: Трејлер за „Другата страна“

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Тест • Opel Meriva 1.4 Turbo

Сега и Mercedes има мотоцикли