за

Галерија: Новитетите од салонот во Токио

Салонот во Токио е излог на иднината на автомобилите. Тука се прикажуваат погоните и концептите на иднината, се вози на струја и водород. Со два милиона посетители, овој салон има двапати поголема посетеност отколку Франкфурт. Во продолжение Ви ги прикажуваме најважните новитети што беа прикажани во првиот новинарски ден во Токио.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Honda го претстави теренецот на база на Jazz

Macan: Малиот тигар на Porsche