за

Видео: Не ви се допаѓа кампување? Обидете се со глампување!

Америка повторно го сака кампувањето, но тоа не е обично. Глампување е новиот тренд што ги тресе сопствениците на спортски теренци и пикапи. Името е кованица од гламурозно кампување.

Како што приближува летната сезона, семејствата во Америка почнуваат да се подготвуваат најдоброто кампување во животот. Но, како престојното кампување да биде порелаксирано, повозбудливо и позабавно од минатите? Глампување е решението.

Глампување е кованица од гламурозно кампување, со максимален комфор при спиење, со кујна во која може да се зготви пристојно јадење, во чиста и свежа атмосфера, и секако, во врвен стил. Глампувањето во луксузна приколка ги нуди сите предности на традиционалното кампување, како свеж воздух и уживање во природата, но ги надополнува со предностите на лускузното сместување на тркала.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MINI по стапките на основачот на Lonely Planet

Кинескиот Great Wall ќе го претркува Jeep