за

Видео: Зошто автомобил тука не се паркира во никој случај!

Автомобил не се паркира веднаш по непрегледен свијок и тоа би требало да го знае секој возач. Вистина е дека мотоциклистот и возачот на Ariel Atom на снимкава возат „по малку“ пребрзо, но автомобил да се остави на вакво место, тоа е еднакво на обид за убиство – од глупост.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

SecuTablet: Blackberry ќе претстави сигурен таблет за државни службеници

Хибриден BMW X5 со потрошувачка од 3,3 литри