за

Кола од трска · Само храбро напред Африка!

На Кинезите не им успеа, сега Африканците се на ред да го освојат светот на четири тркала со нивните производи. Тие ќе му понудат на светот автомобил од трска! Поеколошки од ова не може.

[nggallery id=9]

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како се топеше челикот

Mercedes CLA во Мак Аутостар: Стилот има нова големина