за

Видеото за новата Opel Astra прегледано над 800.000 пати

Впечатливо е присуството на новата Opel Astra на друштвените мрежи. Сцената ги знае речиси сите детали за новиот модел, уште пред тој да се појави во салоните и по улица.

Светот денес сака да ги знае сите детали околу создавањето на автомобилите. Тоа се покажува најдобро со кампањата со најавни видеа за новата Opel Astra, којашто различно од шаблонот ги прикажува дизајнерите, инженерите, вработените во фабриката. Кампањата е вистински погодок, затоа што носечкото видео во истата досега е прегледано близу 830.000 пати.

Поголемиот дел од сцените во видеото се снимени во фабриката во Риселсхајм, кадешто ќе се одвива сериското производство на новата Opel Astra. Останатите секвенци исто така се снимени во Германија, вклучувајќи го центарот Opel Design, разни студија или затворена тркачка патека, само за снимањето на Astra.

>>> По 60 години од Kadett Caravan: Ново комби Opel Astra Sports Tourer

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Камион на Daimler носеше тон со 5 КС пред 123 години

Новата GAZelle NN стартуваше со продажба и на бугарскиот пазар