за

Што сé забораваат луѓето кога оставаат стар автомобил во замена?

Компанија во Велика Британија што врши откуп на старо за ново открива 10 најнеобични предмети што луѓето ги заборават во старите автомобили. Суштества, исто така.

Што сé забораваат луѓето кога оставаат стар автомобил во замена?

Семејно милениче е меѓу најнеобичните „работи“ што луѓето ги заборавиле кога го оставале стариот автомобил во замена и си заминувале со понов автомобил од подружниците на компанијата Motorpoint.

Motorpoint, најголем независен дилер со автомобили во Велика Британија, со понуда на автомобили стари до три години и можност за замена старо за ново, открива кои се најнеобичните предмети што биле заборавени во старите возила. Не се само предмети. Во некои случаи се заборавале и семејни миленичиња.

Тоа што луѓето заборавале клучеви, дозволи за паркирање, очила, кредитни картички, па и пари или полначи за телефон, сосем е вообичаено. Во следниот список, компанијата ги наведува најнеобичните предмети што ги наоѓале во возилата, откако британските возачки и возачи во еуфорија од новиот автомобил во итање си заминувале од плацот.

Топ 10 најнеобични работи што биле заборавени во автомобилите

  • Куче
  • Бала сено
  • Колекција од DVD со содржини за возрасни
  • Долна облека
  • Венчални прстени
  • Глави на кукли за фризури
  • Дрво
  • Забна протеза
  • Цел сендвич
  • Скара Џорџ Форман

Во повеќето случаи, заборавените предмети им биле вратени на сопствениците. Исто и домашните миленичиња.

Фирма трипати ја обиколила Земјата да испорача возила на клиенти

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гуми не се трошат, Pirelli со 650 милиони евра загуба

Tesla има нов рекорд: 400 метри за помалку од 10 секунди

Tesla има нов рекорд: 400 метри за помалку од 10 секунди