за

Toyota GRMN Yaris е автомобил израснат на Нирбургринг

Сцени од тестирањето на прототипот на Toyota GRMN Yaris на Нирбургринг ја покажуваат динамиката што ја постигнува најхеројската изведба на Yaris.

Деталните информации за екстремната Toyota GRMN Yaris можете да ги прочитате во нашата претходна објава:

>>> Ексклузивна Toyota GRMN Yaris во 500 примероци, со 272 КС

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Ексклузивна Toyota GRMN Yaris во 500 примероци, со 272 КС

Goodyear развива гума што целосно е изработена од одржливи материјали