за

Renault официјален превозник на Скопскиот Маратон 2020

Компанијата Аутомотив Груп со својата автомобилска марка Renault ја поддржува позитивната енергија на годинешниот Скопски Маратон како официјален превозник на настанот

Новиот Renault Captur - Скопски Маратон 2020

Увозникот на возилата од марката Renault за Македонија го пушта Captur, како најпродаван модел во својата класа во Франција и Европа, да вози како официјално возило на Скопскиот Маратон 2020, кој се одржува под генерално спонзорство на WIZZ Air.

Од долгогодишниот увозник на француската марка наведуваат дека новиот модел на Renault со сите свои карактеристики на спортски теренец, атлетски профил и софистициран ентериер совршено прилега на овој настан.

Како пријател на годинешниот маратон и со надеж за долгогодишна идна соработка, од Аутомотив Груп им посакуваат успешна трка на сите учесници, со целосно почитување на мерките за заштита и правилата на протоколот посочена од страна на организаторот.

За својот модел Captur, од компанијата понатаму наведуваат дека тој е достапен во повеќе од 90 варијанти на надворешен изглед, во 18 конфигурации на ентериер, и секако со традиционалните 5 ѕвезди за безбедност.

Повеќе за Captur можете да прочитате во нашата споредба на противвредност:

Може ли Peugeot 2008 да го преземе водството од Renault Captur?

Renault Captur
Renault Captur

https://www.instagram.com/p/BxfBxolHnHv/

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

макпетрол верна 200к корисници

Макпетрол го пречека 200-илјадитиот член во семејството Верна

Abt RS4-S со нови стандарди за спортско комби, со 510 КС и аерокит

Abt RS4-S со нови стандарди за спортско комби, со 510 КС и аерокит