за

Салон за премиум користени од марките Audi и BMW се придружува на салонот за Mercedes

Premium Used, во меѓувреме познато име на пазарот на користени автомобили во Македонија, годинава отвора втор салон. Покрај Mercedes, сега се нудат уште Audi и BMW.

Premium Used лани отпочна сосем нов сегмент во продажбата на користени возила во Македонија, откако во престижниот објект пред Мак Аутостар беа понудени релативно нови користени возила од марката Mercedes-Benz, во ценовниот сегмент што бара и соодветно високо ниво на организација и услуга при продажбата. Бизнисот се шири, отворен е втор салон, во кој моментно се изложени Audi и BMW.

Втор салон на Premium Used, со понуда од „млади“ користени возила од марките Audi и BMW, покрај првиот салон, што беше отворен лани, со понуда специјализирана за Mercedes. Станува збор за услуга со којашто се покрива делот од сегментот, во којшто уште се тргува со „премиум“ цени, и тоа бара на клиентите да им се понуди услуга различна од таа што ја имаат автоплацевите или приватните продавачи.

Од Premium Used објаснуваат дека нивната главна цел е „на купувачите да им се понуди поголем избор и сигурност при носењето на одлука за купување на користено возило“. Предизвикот за Мак Аутостар, една од најстарите автомобилски компании во Македонија и увозник на Mercedes, Mitsubishi и др. брендови, беше да се понуди повисоко ниво на услуга и на пазарот на користени возила во Македонија.

Новиот салон за BMW и Audi ги применува истите стандарди како салонот за Mercedes, што значи дека понудата ја сочинуваат користени возила кои не се постари од 5 години и имаат мал број изминати километри.

New item by Automedia MK / Google Photos

Услугите што ја разликуваат понудата на Premium Used се бесплатно сервисирање и 6-месечно бесплатно отстранување на евентуални дефекти. Секое возило, пред да биде понудено во салонот, детално се прегледува во сервисна работилница и возилото се предава на идниот сопственик во исправна состојба.

На клиентите им се нуди и бесплатна регистрација, како и полирање и хемиско чистење на внатрешноста.

Понудата на Premium Used може да се погледне на вебсајтот – www.premiumused.mk .

New item by Automedia MK / Google Photos
New item by Automedia MK / Google Photos
New item by Automedia MK / Google Photos
New item by Automedia MK / Google Photos
New item by Automedia MK / Google Photos

>>> Мак Аутостар прави и продажбата на користени да биде премиум

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Дамите ценат дека Škoda Octavia е најдобар семеен автомобил

VW Bulli првпат како модел-автомобил од Playmobil