за

Outlierman изработува паричници по примери од историски автомобили

Почнуваат подготовките за празничните дарувања, компаниите го изложуваат најдоброто во својата понуда. Автомобилската пасија е вредна мета.

Outlierman изработува паричници по примери од историски автомобили

Италијанската компанија Outlierman пушти луксузна серија кожени производи. Посебноста е во тоа што инспирацијата за нив доаѓа од некои од најценетите автомобилски модели во историјата.

Специјалистот за скап прибор од Болоња, The Outlierman, вклучи два нови кожени производи во својата понуда. Долгиот паричник и држачот за картички го следат дизајнот „Outlierman’s Roads“, изработени се рачно во Италија, од јагнешка кожа и се пригоден подарок за секој љубител на автомобилите. Двата нови производи се достапни во црна или сина боја, по примери од историските тркачки автомобили.

Со опшивка од 100% памучен конец и памучна постава со впечатлива автомобилска графика, на паричникот и на држачот за картички се наоѓа препознатливото сребрено лого на Outlierman во форма на волан. Врската со автомобилите ја прикажува и контрастната надворешна опшивка, којашто ги користи боите од кожениот ентериер на легендарни модели, како Ferrari 166 MM или Јaguar XK120.

Минималистичкиот дизајн оди заедно со врвна функционалност, со со два џеба за банкноти и 12 џебови за кредитни и бизнис картички.

Цената е малку под 9.000 денари.

GLOBETROTTER – Full-grain Leather Long Wallet – Blue

New item by Automedia MK / Google Photos
New item by Automedia MK / Google Photos
New item by Automedia MK / Google Photos

Специјалистите секогаш се во чекор со времето. Овој сет од три заштитни маски од свила со автомобилска графика пини околу 5.200 денари

https://www.theoutlierman.com/collections/accessories/products/tailored-silk-face-masks-set-of-3-ivory-blue-yellow

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Toyota Mirai · Toyota ќе стартува со продажба на новиот водороден автомобил во декември

Јапонија им дава уште 15 години на обичните автомобили

Прочуениот боб-тим на Јамајка тренира со Mini

Прочуениот боб-тим на Јамајка тренира со кабриолет Mini