за

Ми-Да Гранд Моторс со бесплатна услуга за медицински лица

Ми-Да Гранд Моторс со бесплатна услуга за медицински лица
Ми-Да Гранд Моторс со бесплатна услуга за медицински лица

Ми-Да Гранд Моторс се вклучува во поддршката на здравствените работници кои во овој период се наоѓаат на првите линии во борбата против вирусот Covid-19.

Ми-Да Гранд Моторс како дел од политиката за општествена одговорност овозможи бесплатна услуга при редовното сервисирање на возилата од марките Ford и Hyundai, за сите доктори/ки и медицински лица. Поддршката се однесува на тоа што при сервисирањето нема да биде пресметан работниот ангажман на техничарите на Ми-Да, односно работната рака.

Компанијата многупати досега има покажано висока општествена одговорност. Ми-Да Гранд Моторс ги повикува сите вработени во здравствениот сектор да стапат во контакт со нивниот персонал и да го закажат терминот за сервисирање, при што специјалистите ќе соопштат повеќе конкретни информации. При посетата е неопходно да се прикаже легитимација од лекарска комора.

https://www.instagram.com/p/B-gzv7hHXfr/

https://www.instagram.com/p/B-gz3cEHCfI/

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ЛУКОИЛ доделува гориво на институциите кои се справуваат со коронавирусот

Лукоил доделува гориво на институциите кои се справуваат со коронавирусот

Toyota има нова технологија за леење глава на мотор

Toyota има нова технологија за леење на главата на моторот