за

Макпетрол го почнува новиот круг на наградната игра Верна

Од денес започнува 6-тата сезона на наградната игра на Макпетрол и Верна програмата за лојалност, „Верна – една и единствена“.

Во овој период на пандемија, Макпетрол сака да им биде поддршка на своите верни купувачи и барем за момент да биде причина за нивна насмевка. Наградната игра на водечкиот трговец со горива во Македонија продолжува, што е резултат на стремежот на компанијата, потребите на купувачите секогаш да бидат во центарот на нејзината работа.

Следејќи ги светските трендови во нафтениот бизнис, Макпетрол секогаш се труди да го обезбеди најдоброто, како преку своите горива, така и преку услугата и комуникацијата со потрошувачите. Поаѓајќи од тоа, со почеток од 1-ви март, па сé до крајот на годината, компанијата ја организира најголемата наградна игра во државата, „Верна – една и единствена“.

Условите за учество остануваат исти како во доесегашните Верна наградни игри. Со најмалку 10 поени впишани на Верна картичката, се станува потенцијален добитник на лаптоп DELL, викенд за двајца во хотелите на Макпетрол, ваучер за гуми, ваучер за Лубекс моторни масла, ваучер за Кристал Кар средство за ветробрански стакла и Верна наградни поени. Како главни награди ќе се доделат: Скутер Honda, моторцикл Honda, гумен чамец комплет со приколка и мотор Honda и финалната мастер награда – современата Honda Jazz Hybrid.

Оние потрошувачи кои сеуште не извадиле Верна картичка, тоа можат да го сторат уште денес, со пополнување на пристапница кон Верна програмата за лојалност на најблиската бензинска станица на Макпетрол, а со првата трансакција со стекнати 10 поени да станат и дел од новата наградна игра, „Верна – една и единствена“.

Хибриден Џез во салонот на Хонда

Honda Jazz e-hev salon skopje

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Полн хибрид, благ, приклучен: Кој е кој меѓу хибридите?

Електричниот Volvo XC40 добива нов софтвер без да посети сервис