Kia Stonic 1.2 Test 00003

Моделското освежување донесе промени главно во погонот. Познатиот мотор Smartstream 1.2 со 84 КС доби по два инјектори по цилиндар (DPi), по пример на еднолитарскиот турбо-бензинец со 100 и 120 КС. Има и уште повеќе системи за асистенција, како и нови материјали и бои

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Avatar

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *