Kia Stonic 1.2 Test 00002

Врво дизајнерско достигнување во сериската опрема на секоја Kia. Повеќе одговара Stonic да се водикако купе-СУВ, отколку како кросовер. Закосениот и тенок заден столб е главниот „зачин“ во изгледот

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Avatar

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *