за

Британски авто-огласник доделува нов електричен автомобил секој месец

Auto Trader, најголема онлајн-берза за автомобили во Велика Британија, ќе доделува по еден електричен автомобил во наградна игра во следните 12 месеци.

Британски авто-огласник доделува електричен автомобил за користење цел месец

Британските возачки и возачи можат да се надеваат дека среќата ќе ги послужи да дојдат до нов електричен автомобил. Auto Trader, водечки онлајн-огласник за автомобили во Велика Британија, секој месец ќе извлекува по еден добитник.

Auto Trader на крајот на мај ќе го додели првиот електричен автомобил во рамките на наградната игра насловена „Electric Car Giveaway“. Играта важи само за жители на островската држава, но овој потег најверно ја прикажува еуфоријата што владее околу електричните автомобили во светски рамки.

Првиот автомобил што ќе му се додели на среќниот добнитник е Tesla Model 3, во вредност од 42.000 британски фунти. Во рамките на наградната игра во времетраење од една година ќе се доделува по еден електричен автомобил секој месец. Меѓу автомобилите што ќе се доделуваат како награда се Mustang Mach-E, MINI Electric и квадрицикл Renault Twizy.

Секој месец ќе се избира нов на електричен автомобил. Избрани се повеќе модели со цел на јавноста да ѝ се покаже разновидноста на пазарната понуда од автомобили со електричен погон.

За учество во наградната игра е потребно единствено да се остави името на учесникот и адресата на е-поштата. Играчите можат секој месец да се пријавуваат за новиот круг на наградната игра.

>>> BMW M5 CS награда за најбрзиот на квалификации во Мото ГП

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Avatar

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Volvo во април со двојно зголемена продажба

Volvo во април двојно ја зголемил продажбата

РСБСП: Кој, како, кога, и каде може да управува електричен тротинет

РСБСП: Кој, како, кога и каде може да управува електричен тротинет?