за

Фирма носи возила нарачани онлајн директно пред врата

Фирма во Германија прави целата постапка на купување автомобил да се изврши буквално од домашната фотелја.

За дигиталното купување се зборува многу, не само поради пандемијата. Возилата се прикажуваат верно и детално во онлајн-салон, а по барање се испорачуваат директно пред домот.

Онлајн-салонот Autohero оди чекор понапред и овозможува вредноста на постоечкиот автомобил да се вклучи во финансирањето на новиот користен автомобил. Цената на старото возило може да се пресмета брзо и лесно уште во текот на нарачката. Замената на возилата се врши при самата испорака на нарачаното користено возило. Компанијата неодамна воведе и гаранција за повраток на парите во рок од 21 ден.

Одредувањето на пазарната вредност при замената на старо со ново користено возило се врши онлајн, бесплатно и без обврска. Цената се одредува врз основа на марката и моделот, моторот, менувачот, опремата, километражата, состојбата на возилото и по вчитување на фотографиите од возилото. Доколку клиентот се согласи, вредноста на старото возило се пресметува во цената на новото користено возило и тоа се документира на посебна сметка.

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Avatar

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Volkswagen гради трета фабрика за електрични автомобили во Кина

сопственици на суперавтомобили британија избор на суперавтомобил на годината

Сопственици на суперавтомобили избираа автомобил на годината