за

Салонот на Maserati во Дубаи е убавина за очи и душа

Салонот на Maserati во Дубаи е убавина за очи и душа
Салонот на Maserati во Дубаи е убавина за очи и душа

Тоа е сосем нормално, дека новиот салон за Maserati во Дубаи е најголем салон за италијанската марка во светот. Објектот на Ал Тајер Моторс има пет катови, кафе-бар како во Италија и воедно почитува врвни стандарди за одржливост на животната средина.

Maserati отвори нов салон во Дубаи, со најголема изложбена површина за моделите на италијанската марка во светски рамки. Со површина од 3.644 метри квадратни, објектот на Ал Тајер Моторс е изграден според последните стандарди на Maserati и четирипати е поголем од претходниот салон. Посебен нагласок е ставен на луксузната и гостопримлива атмосфера.

Објектот е на пет катови, со два ката за подземни гаражи и со посебен простор за предавање на возилата. Изведен е посебен простор за клиенти, со италијански кафе бар и со можност спокојно да се избере боја на кожа, на дрво и други дизајнерски мајстории што можат да ги изведат во марката под знакот на тризабецот на Нептун.

New photo by Automedia MK / Google Photos

Првиот кат е посветен за користени возила со печат за техничка исправност од Maserati. Секој автомобил се проверува во 121 точки, се дотерува лакот и добива целосен сервис пред испораката.

Целиот објект е осветлен со диодна техника, а посебни сензори за движење помагаат да се намали потрошувачката на енергија и светлата да се исклучат кога некоја просторија е празна. Врвна изолација се подразбира, исто како и најефикасна техника за климатизација.

New photo by Automedia MK / Google Photos

Работното време е посебност на Дубаи. Салонот на Ал Тајер Моторс работи од 8 до 20 часот од сабота до четврток. Во петок, работното време е од 16 до 20 часот.

View this post on Instagram

Join us at @dxbmotorshow to see the special edition GranTurismo MC, Quattroporte Pelletessuta and Levante Trofeo collector’s edition. زورونا في #معرض_دبي_الدولي_للسيّارات وتعرفنا على سيارات #مازيراتي الثلاثة ذات الإصدار الخاص، جران توريزمو أم سي وكواتروبورتيه بيليتيسوتا وليڤانتي تروفيو محدودة الصنع! #Maserati #AlTayerMotors #AlTayerMotorsDIMS #DubaiMotorShow #UAE #carluxury #exclusive #trendy #ItalianDesign #dreamcars #Pelletessuta #الطایرللسیارات #مازیراتي #دبي #الامارات #سیارات #سیارات_إنستغرام #سیارات_فخمة

A post shared by Al Tayer Motors (@altayermotors) on

Levante со мотор V8 од Ferrari стана најсилен Maserati во историјата

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scania 730s

Scania исто има своја S-Class, но со сменет редослед

renault gliser elektricen sena pariz

Стари батерии на Renault служат во електричен глисер во Париз