за

Обновена станицата на Макпетрол на влезот во Неготино

Макпетрол во постојана низа ги обновува станиците за гориво, компанијата соопштува за завршувањето со обновата и осовременувањето на станицата на влезот во Неготино.

Макпетрол покажува примерна постојаност во следењето и исполнувањето на потребите на своите потрошувачи, како начело што се повторува во секое обраќање на компанијата до јавноста. Новината од Макпетрол е завршувањето со обновувањето на станицата на влезот во Неготино.

Најголемиот дистрибутер на горива во Македонија постојано инвестира во обнова на своите бензински станици, како и изградба на нови, со цел подобрување и осовременување на својата мрежа на услужни објекти. Во синџирот на бензински станици на Макпетрол, потрошувачите имаат можност да ги користат сите видови горива, како и дополнителните услуги кои можат да ги добијат во современите продажни објекти.

Во обновената и современа бензинска станица на влезот од градот Неготино се инвестирани повеќе од 27 милиони денари. Истата ги нуди квалитетните горива од ULTRA фамилијата на Макпетрол, вклучувајќи гo и течниот нафтен гас за возила, а во продажниот објект на бензинската станица на потрошувачите им стои на располагање широк избор на производи од дополнителниот асортиман.

Макпетрол како водечка компанија на македонскиот пазар е секогаш подготвена да одговори на енергетските потреби на општеството, и како досега, преку константните инвестициони зафати на своите објекти, претставува двигател на економскиот сектор во државата.

Работејќи по највисоки стандарди кога станува збор за транспорт и продажба на нафтените деривати, на своите корисници им нуди квалитетно, сигурно и економично снабдување со нафтени деривати, гас и био горива.

 

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Во Бугарија возат фалсификувани сервисни возила на ADAC

Електричен Peugeot во 2026 година ќе чини исто колку бензинец