Kia Stonic 1.2 Test 00013

Се покажува погрешна претпоставката дека стегнатото подвозје ќе пречи откако ќе се нашушти асфалтот – амортизерите користат т.н. преднапрегнати вентили, со што се постигнува побрза и одмерена реакција

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Avatar

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *