Kia Stonic 1.2 Test 00004

Kia Stonic изгледа исто како што функционира. Таа е лесен и темпераментен кросовер кога се вози на асфалт, а за куси излети надвор од асфалтот покажува и солидни теренски способности – главно поради големиот клиренс, ист како кај СУВ

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Avatar

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *