за

ТД КАДИС одбележува 33 години од своето постоење

На 4-ти декември 1990-та година е основана компанијата ТД Кадис која денес бележи 33 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

Golden Dealer во Европа 2 години по ред, награда за најуспешен ПР и Маркетинг во Европа, награда за општествено одговорна компанија во Македонија.

Поддршка за младите и успешни генерации во спортот и културата освојувајки 2 шампионски титули во кошарка заедно со МЗТ, одлични резултати во женска одбојка.

Европско првенство во мечување, организација на хуманитарни тениски турнири за Универзитетската клиника за детски болести Скопје, за Детската кардиохирургија, за Здружение за граѓани за третман на лица со аутизам и многу други донации е резултат на нашето творештво и успешна работа.

Горди на постигнатите успеси продолжуваме и понатаму да создаваме вистински и чесен пат на идните генерации, со исто темпо да бидеме достапни и услужни на нашите корисници.

Ви благодариме драги пријатели за вашата доверба во овие полни 33 години.

(Сопштение за медиуми, Кадис)

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Хјундаи ја продава фабриката во Русија за 102 евра

Volkswagen за малку во плус со продажбата во јули

Фолксваген треба да заштеди 10 милијарди евра до 2026 година